O mnie
kryminalista... to znaczy pisarz kryminałów

Z zawodu dziennikarz, z pasji kryminalista… to znaczy – twórca kryminałów. Przez lata związany z mediami. Karierę zaczynał w połowie lat 90. w kultowej już dzisiaj Rozgłośni Harcerskiej, potem pracował m.in. w Radiu Plus i warszawskim Radiu Kolor. W latach 2007-2020 pracował w wydawnictwie Edipresse (magazyn „Party”).

Zadebiutował w marcu 2015 roku kryminałem „Ukochany z piekła rodem”, zdobywając 1-sze miejsce na liście bestsellerów kryminalnych EMPIK.com.

Dwie jego powieści, „Jak Cie zabić, kochanie?” i „Do trzech razy śmierć”, zostały nominowane w prestiżowym plebiscycie „Książka roku” portalu Lubimy Czytać.

Za książkę „Lustereczko, powiedz przecie” nagrodzony 1-szą nagrodą w plebiscycie „Zbrodnia z przymrużeniem oka”. Ponownie zdobył tę nagrodę rok później za powieść „Zbrodnia w wielkim mieście”, a dwa lata póżniej za komedię kryminalną „Raz, dwa, trzy… giniesz ty!”.

Jesienią 2019 roku jego powieść „Raz, dwa, trzy… giniesz ty!” doczekała się inscenizacji na deskach Teatru Druga Strefa. Rolę Róży Krull zagrała w spektaklu Aleksandra Kowalczyk. Bilety na kilkanaście pierwszych spektakli wyprzedały się w ciągu kilku godzin. Niestety, pandemia koronawirusa spowodowała, że kolejne spektakle musiały zostać odwołane. Powrót sztuki na afisz planowany jest po wygaśnięciu epidemii.

W sumie książki Alka rozeszły się w łącznym nakładzie ponad 350 tysięcy egzemplarzy. Najlepiej sprzedające się jego pozycje (wg danych na marzec 2021 roku) to:

1. „Teściowe muszą zniknąć” (W.A.B.)
2. „Zbrodnia w wielkim mieście” (Filia)
3. „Miłość Ci nic nie wybaczy” (Edipresse)
4. „Jak Cię zabić, kochanie?” (Filia)
5. „Kto zabił Kopciuszka?” (Filia)

Alek ma dwa życiowe hobby: muzykę (kocha Madonnę, a za swoich idoli uważa Jima Morrisona i The Doors oraz Kate Bush) i podróże. Jego marzeniem jest objechać cały świat, a na stare lata zamieszkać na jednej z wysp Morza Śródziemnego. A tam już tylko pisać, i pisać, i pisać, i pisać…