Jesienią zeszłego roku na deskach stołecznego Teatru Druga Strefa odbyła się premiera sztuki „Raz, dwa, trzy… giniesz ty!”, będącej inscenizacją książki Alka Rogozińskiego pod tym samym tytułem. Spektakl został ciepło przyjęty przez krytyków i owacyjnie przez widownię. Spektakl wróci na deski, kiedy tylko pozwolą na to warunki sanitarne związane z epidemią koronawirusa. 

Bartek jest aktorem, który właśnie wywalczył sobie pierwszą rolę w superprodukcji. Agnieszka pracuje w magazynie o gwiazdach i dostaje zlecenie napisania reportażu z planu tego filmu. Zamiast ekscytujących plotek znajduje tam jednak… nieboszczyka. I nie ma wątpliwości, że rozstał się on z życiem wbrew własnej woli. Szybko okazuje się, że morderstwo związane jest z wypadkiem, który wydarzył się w tym samym miejscu siedemnaście lat wcześniej. Policja rozpoczyna śledztwo, podobnie jak Agnieszka, Bartek i zaprzyjaźniona z nimi ekscentryczna pisarka kryminałów – Róża Krull. Komu z nich jako pierwszemu uda się odpowiedzieć na pytanie: kto jest mordercą?

Sztuka jest inscenizacją bestsellerowej komedii kryminalnej pióra Alka Rogozińskiego wydanej w maju 2019 roku nakładem wydawnictwa Skarpa Warszawska.

Reżyseria i scenografia: Sylwester Biraga

Występują: Halina Chrobak, Anna Kędziora, Aleksandra Kowalczyk, Anna Sandowicz, Sylwester Biraga, Piotr Duda, Paweł Iwanicki, Patryk Wereszczyński.